7

Release Date: 2015-02-02
Available now on:
 
Her alandaki içeriğin ve içerikteki derinlik duygusunun önemsizleştiği günümüzde, akışın aksine, birkaç yan daldan beslenen zengin bir kurguyla hazılanmış 7 yeni parçasıyla karşımıza çıkıyor.
Albüm, “insanın alacası” ekseninde ilerleyerek, içsel bir arayışı ve hesaplaşmayı irdeleyen “7” yazı, yazılardan doğan şarkı sözleri, tümünün görsel yansımaları niteliğindeki illüstrasyonlar paralelinde birer “soundtrack” olma özelliği taşıyan, post-rock ve indie etkilenimli müzik örgüsüyle, dinleyicini, şarkıların alt-belki de üst- anlamlarıyla sarmalayarak kendi hayal dünyasını paylaşmaya davet ediyor. Yapısıyla farklı bir deneyim sunmayı amaçlayan “7” aynı zamanda, şarkıların formlara uyma çabasıyla seyreltilen yaratım süreçlerini keşfetme olanağı sağlarken, “sessiz” cümlelerin seslerini aktaran bir dinleti niteliğinde.
Prodüktörlüğünü ve proje tasarımını Begüm Tarako’nun üstlendiği albümde müzisyene;Burak Irmak, Bülent Şenkul, Kadir Keskin ve Nedim Ruacan eşlik ediyor.
Editörlüğünü Serkan Murat Kırıkçı’nın yaptığı “7” nin hikaye kitabının, kapak ve tema illüstrasyon çalışmaları ise Merve Özyılmaz’a ait.